A saját otthonod tisztaságának fenntartása, az egészséged megőrzése érdekében. Egy általános heti takarításhoz pedig eszközökre van szükséged, de mielőtt az áruházak teljes kínálatát magadra rántanád, kérünk, hogy olvasd el ezt a pár sort, mert segíteni szeretnénk abban, hogy ne vásárolj felesleges tisztítószereket, rongyokat, ilyen-olyan multi funkciós takarító berendezéseket. Haladjunk sorjában!
Első lépés
Ha albérletbe költözöl, azonnal szabadulj meg az ott felejtett takarító eszközöktől, wc kefétől, szivacsoktól és egyebektől. Nem tudhatod kihasználta, mire használta, mióta állnak ott, ezekből a dolgokból mindenképp érdemes újat venni, mikor beköltözöl, de nézzük mire is lesz szükséged.
Felmosó+fej+vödör
Ebből nem kell a legdrágábbat venni, a lényeg, hogy cserélhető feje legyen, és nem baj, ha a speciális helységekhez külön van. Speciálisnak nevezzük lényegében a lakás azon területeit, amik jobban koszolódnak vagy külön figyelmet érdemelnek higiénia szempontjából. Ilyen lehet például a fürdőszoba, mivel ott tisztálkodunk, reggelente ott készülődünk, több lehet az elhullott hajszál, szőrszál, mint a lakás többi területén. A sok haj és szőr megtapad a felmosó fejen, ami miatt hamarabb elhasználódhat, ezért érdemes tartani külön fejet, amit csak a fürdőszobában használunk, így nem visszük át a lakás többi részére. Speciálisnak számít még a terasz, vagy a padlólappal rakott erkély, ami a levegőben szállingózó portól, homoktól nagyon koszolódik, így a kültéri részekhez mindenképpen külön felmosó, seprű vagy partvis ajánlott.
Szivacs
A mosogató szivacsokból a közepes méretűt ajánljuk, aminek az egyik fele durvább anyaggal van bevonva, ezt nevezzük „dörzsis mosogató szivacsnak”. Ebből érdemes többet venni, akár 4-et, 5-öt. Mindenképpen legyen külön a mosogatáshoz (evőeszközök, poharak), 1 súroláshoz (pl. gáztűzhely), 1 fürdőszobába általános használatra és 1 tartalék. Készülj fel rá, hogy ez erősen fogyóeszköz, úgyhogy biztosan gyakran fogod őket cserélgetni, és kell is a szivacsban megtelepedett baktériumok miatt.
Gumikesztyű
Ebből lehet venni a vastagabb-tartós fajtát, de a drogériákban lehet kapni nagyobb kiszerelésekben eldobhatót. Teljesen rád van bízva, hogy melyiket veszed, a lényeg az, hogy az erős maróhatású vegyszer alapú tisztítószerek használatakor (zsíroldó,domestos) kötelező viselet!
Rongyok
A mikroszálas rongyokat ajánljuk, bár elég drága, de ez az, amire nem érdemes sajnálni a pénzt. A mikroszálas textilek sokféle méretben és formában kaphatók: kesztyű, kendő, felmosó, ablaktisztító, áruk pedig 1800 Ft és 7500 Ft között mozog mérettől, rendeltetéstől függően, de ezek 5-6 évig is bírják, feltéve, ha rendeltetésszerűen használod.
Ablaklehúzó
Egészen pontosan a teljes felszerelés az ablaktisztításhoz: Ablaklehúzó+rongy+szarvasbőr+rongy (külön a keretekre). Az említett szarvasbőr valódi legyen, a szintetikus nem éri el a kívánt hatást és hamar tönkremegy. Szintén kicsit drága, de sokáig használható és egy tiszta, éppen nedves szarvasbőr üvegfelületek tisztításában verhetetlen.
Porszívó
Rengeteg féle van, a kiválasztásánál sok mindent figyelembe kell venni, mert, ha jól választasz évtizedekig hű társad lesz. Az alaptulajdonságok a jó porszívónál min 2000 W, minimum 450 szívóerő.
Kefe
Ez a porszívó csövére csatlakoztatható sörtés fejecske. Ha gyárilag nem tartozék, erősen ajánljuk, hogy mindenképpen szerezz be egy szakboltból! A portalanításnál a legjobb rongyokkal is csak maszatolsz, illetve amint letörölted valahol a por felszáll és megtelepszik egy másik helyen. De a porszívó kiskeféjével nem csak órákat spórolhatsz meg, de nyomtalanul eltüntetsz pillanatok alatt minden kis porréteget, a nehezen elérhető helyekről nem is beszélve.
Bármennyire is rendezetten is vetted át az új lakást, mindenképp kezdj egy alapos fertőtlenítéssel, és használd nyugodtan az általunk felsorolt eszközöket!
Reméljük tudtunk segíteni!
Kék Harmónia Kft.- Takarító cég Budapest
munkatársai
Kommentek