Felújítás utáni takarítás a 13. kerületben
Legszebb referencia munkáink közül való ez a 13. kerületi lakás, ahol az egymástól eltérő felületek eltérő bánásmódot is igényeltek a felújítás utáni takarítás során. Egész más jellegű takarítási technikát igényel ugyanis egy érdes csempe felülete, mint a téglafal, de ugyanígy mást egy eloxált fém kilincs vagy akár egy greslap – és ezekre csapatunknak különös figyelmet kellett fordítani a takarítás során.
Egyvalami azonban mégis közös volt ezekben a felületekben: a ráült építési törmelék és festékpor, vagyis maga a szennyeződés. Ám nem mindegy, melyik felületről mivel és hogyan próbáljuk meg a szennyeződést eltüntetni a felújítás utáni takarítás alkalmával. Legnagyobb kihívást a rászáradt festékpöttyök okozzák, főleg, ha azok a felületek apró repedéseibe, réseibe folytak bele. Általában a csempefelületekről legegyszerűbb eltávolítani a festékpöttyöket, mivel rövid meleg vizes áztatás után egy mosogató szivacs dörzsi felével könnyedén eltávolíthatóak. Ugyanez viszont nem mondható el, ha fa ajtókeretről, ajtóról, vagy greslapról van szó – amelyek a festés utáni nagytakarítás során komoly fejtörést okozhatnak a tulajdonosoknak. Ezeknél a felületeknél nem elég az áztatás, sem a dörzsölés, mert az apró porózus mélyedéseket nem éri el egyik eszköz sem. Ilyenkor a Brillance® termékcsalád professzionális tisztítószereit hívjuk segítségül, melyek között megtalálható például a greslap-tisztító is.
Felújítás utáni nagytakarítás: van, amit nem lehet dörzsölni!
A felújítások utáni nagytakarítások alkalmával sokszor találkozunk olyan felületekkel, amelyekkel óvatosan kell bánni, mert nem bírják a dörzsölést. A faajtó, a laminált padló, a bútorlapból készült szekrényajtók vagy bevonatos kilincsek, de akár a festett fém elemekből álló csillárok is okozhatnak meglepetést, ha nem szakszerűen bánunk velük a takarítás során. Minden esetben próbát kell végeznünk egy nem látható részen, hogy megtudjuk az adott felület hogyan reagál a tisztítószerre vagy a dörzsölésre.
Feltáruló hibák a felújítás utáni nagytakarítások alkalmával: van, amit nem lehet eltűntetni…
Sokszor a takarítás során derül ki egy-egy kivitelezési hiba vagy sérülés, amit mások figyelmetlensége okozott, nem pedig a tisztítás. Ebbe a kategóriába tartozik, amikor lekoccan vagy megnyomódik egy ajtókeret a szállítás során, vagy összekarcolódik egy ablaküveg. Általában többször is át kell törölni egy felületet ahhoz, hogy meggyőződjünk a „folt” természetéről. Közelről nézve sokszor kiderül, hogy a „folt” örökre ottmarad, ugyanis az felületi sérülés, nem a felújítás során keletkezett, és nem eltávolítható szennyeződés. Ilyen estekben természetesen konzultálunk a tulajdonossal és hibalistát készítünk. Ebben a gyönyörű lakásban nem találtunk ilyen jellegű hibát, de annál több érzékeny felületet pl. speciális bevonattal rendelkező kilincseket, melyekkel óvatosan kellett bánni, illetve gyönyörű mintázatú konyhacsempét, amelyen csak közelről lehetett látni a festékpöttyöket.
A nehezen hozzáférhető helyek takarítása festés, felújítás után
Természetesen oda figyeltünk a rejtett, vagy nehezen hozzáférhető felületek tisztítására is, mert a festékpor nem válogat. Vízszintes és függőleges felületekre ugyanúgy leülepszik és ha egy kis vízzel találkozik – mint például a fürdőszobában – feltűnő szennyeződésmintázatot alkot, amit persze könnyebb is észrevenni. Az már egy másik kérdés, hogy hogyan takarítsuk el…
Ha Önnek is kihívást jelent a felújítás utáni takarítás keressen bennünket bizalommal! Kérje személyre szabott ajánlatunkat az alábbi gombra kattintva.
Kommentek