Nekem igazán picike otthon a fürdőszoba, ráadásul ablak sincs benne, így természetes, ha a porcicák könnyen megtalálják itt a helyüket. Rengetegszer kell végigpucolni mindent, hisz a párás levegő csak még több teret nyújt a baciknak, hogy letelepedhessenek. Sajnos amiatt, hogy szellőztetni sincs lehetőség, a párás levegő megteszi a dolgát az üvegfelületeken is. Eredményképpen minden vízköves, szappanos, koszos lesz pillanatok alatt. De kezdjük a legelején.
Tegyél el minden felesleges holmit!
Mielőtt bárminek is nekilátnál, fontos, hogy mindent elpakolj, ami felesleges. Tegyél el minden ruhadarabot és textíliát az útból, már csak azért is, mert útközben könnyen rácsöppenhet egy kis tisztítószer. Még a természetes tisztítószerek is okozhatnak kárt az anyagokban.
A WC kagyló tisztítása
Mivel a WC az egyik legjobb hely a bacilusoknak, itt több idő fog kelleni a tisztítószerek hatóidejére. Így érdemes itt kezdeni az érdemleges takarítást. Törölgesd át kívülről, keféld ki a belső felületet, majd öblítsd le. Ezután öntsd a WC-be a vízkőoldót vagy fertőtlenítőszert, attól függően, melyikre lesz szükség. Amíg folytatod a fürdőszoba takarítását, nyugodtan hagyd benne a tisztítószert, had tegye a dolgát. Már csak a WC kefe tartóját kell kiöblítened, és tisztítószeres vizet tölteni bele. Az illemhely környékén más dolgod nem lesz.
Kezdj a felső részekkel
Figyelj rá, hogyha kell a felső részeken is takarítani, portalanítani, függönyt cserélni, penészt irtani vagy pókhálót szedni, akkor azzal kezdj, hisz ha hátra hagyod, tönkreteheti a további munkákat. A takarítás alapszabálya, hogy mindig fentről indulunk lefelé haladva, nehogy minden ismét poros, koszos legyen. Ezután jöhetnek a többi felületek.
Szedj le mindent a polcokról!
Ha gyorsan szeretnél végezni a takarítással, a legegyszerűbben azzal könnyítheted meg a dolgodat, ha előzőleg mindent lepakolsz a polcokról és a kád, zuhanyzó részeiről. Kevés hely esetén nyugodtan pakolj be mindent a csapba vagy kádba, ott nem fog téged zavarni. Pucold le a tükröket, majd a polcot, a kád szélét és a csempét. Itt érdemes tisztítószeres anyagokat alkalmazni, melyekből én inkább ajánlanám a természetes tisztítószereket. Főleg kis helységeknél, jobb, ha nem vegyszereket lélegzel be takarítás közben. Ha mindezekkel kész vagy, mehet minden a helyére. A legjobb, ha mindent csoportosítva teszel vissza, ezzel is megkönnyítve a dolgodat. Akár lejárat szerint, akár rendszeres használat szerint.
Öblítsd le mindent
Miután minden le lett takarítva, öblítsd ki a csapot és a kádat is. Előtte azonban érdemes letörölgetni kívülről is a felületüket.
Jöhet a seprés, felmosás és porszívózás
Míg a szerek hatóanyagai dolgoznak a WC-ben, fürdőkádban, söpörj fel, moss fel, ez általában elég idő szokott lenni a padló megtisztításához. Míg a padló szárad, porszívózd ki a kilépőket, hisz azokra is bőven tud kerülni pormennyiség. Végezetül öblítsd ki a kádat, húzd le a WC-t, pakold vissza a helyükre a törülközőket, kilépőket, és már csillog villog a fürdőszobád.
Kommentek