1. Nem tisztítasz meg mindent tetőtől-talpig
Ne akarj kiszúrni magaddal azzal, hogy például előbb akarsz felporszívózni, mint feltörölni. Míg szépen összeporolod a lakást, kezdheted előről a porszívózást.
2. Nem gyűjtőd szelektálva a szennyest
Egy egyszerű praktika, mellyel rengeteg időt megspórolhatsz magadnak. Ha a héten már eleve színek szerint kezded el gyűjtögetni a szennyest, értékes perceket nyerhetsz, hisz mosáskor már csak annyi lesz a dolgod, hogy az épp mosni kívánt ruhákat bedobod a megfelelő programbeállítással a mosógépbe. Habár több szennyeskosárra lesz szükséged, az idődért mindenképpen megéri!
3. Napsütésben kezded el lemosni az ablakokat
Ha már neki kell állni az ablakpucolásnak, valószínűleg te is inkább napsütésben szeretnéd ezt a tevékenységet folytatni, de többet ártasz vele, mint használsz. A meleg hatására a tisztítószer "rásül" az ablakra, mielőtt teljesen megpucolhatnád vele. Ez pedig csíkokat hagy maga után, ami után kezdheted előről az egész folyamatot egy kevésbé napsütéses napon.
4. A porszívó seprűs részével porszívózod fel a parkettát
Én is sokáig nem tudtam, hogy a porszívó fején lévő seprűs részt be kell fordítani, amikor nem a szőnyeget porszívózzuk, ugyanis ha azzal csináljuk, akkor az szét fogja szórni a port maga körül. Sokáig azt hittem, pont azért van ez a seprűs rész kialakítva, hogy a parketta felületét porszívózzuk, de úgy tűnik, mégsem.
5. Elmosod az edényeket, mielőtt betennéd őket a mosogatógépbe
Minek kezdenéd kézzel elmosogatni az edényeket, ha utána úgyis bekerül a mosogatógépbe? Felesleges időpazarlás ez a folyamat, ugyanis bebizonyosodott, hogy attól nem lesz tisztább az edény, ha előtte elkezded kézzel elmosogatni.
6. Nem hagyod elég ideig állni a csempetisztítót, mielőtt letörölnéd
Amikor befújod a csempét a csempetisztítóval, hagyj neki elegendő időt, hogy hatni kezdjen. Főleg, ha zsíros vagy vízköves csempefelületről van szó. Ha azután kezded el letisztítani a csempét, miután befújtad a tisztítószerrel, szinte semmi nem fog történni, hisz a szer még nem hatott úgy, ahogy azt néhány perc múlva tette volna. Ezzel a türelmetlen módszerrel csak néhány apró szennyeződést vagy képes eltávolítani, ami valljuk be, nem egy nagy befektetés.
7. Nincs levéve az ajtóban a cipő
Talán ez egyértelmű, hisz ha a család apraja nagyja betoporog a koszos cipőjével, szinte felesleges volt a hétvégi takarítás, kezdhetet előről a pucolást. Szoktasd rá a beérkező embereket, hogy az előszobában tegyék meg a cipőlevételt, így sok időt és energiát spórolhatsz magadnak.
8. Szöszeltávolítót használsz, hogy összeszedd az állatok szőrét a lakásban
Nincs szükséged feltétlenül a szöszeltávolítódra, hisz tökéletesen megfelel erre a célra egy bevizezett gumikesztyű is. Nagyobb felületeken a kis gurigát nem igen lehet hatékonyan alkalmazni, míg a gumikesztyű a nagyobb felületek szőrtelenítésekor is helytáll.
9. Elfelejted, hogy a takarítóeszközöket is ki kell takarítani
Sokan elfelejtik, hogy habár a portörlők, felmosófejek és egyéb eszközök szükségesek ahhoz, hogy tiszta legyen a lakásod, azért az általuk felszedett kosz ugyanúgy visszakenhető a lakás már kitakarított pontjaira. Hogy ezt elkerüld, muszáj kitisztítanod a takarítás után az eszközeidet, ezzel sok időt és energiát megspórolva magadnak.
Kommentek